Cvičení pro děti

3 AŽ 6 LET

Hudebně pohybová cvičení

Cvičení zaměřující se na děti v průběhu mateřské školy. Pomáhají dítěti ve všestranném rozvoji nejen pohybových dovedností ale i hudebních dovedností. Ale také jde především o harmonický vývoj centrální nervové soustavy, zdravý fyziologický a psychomotorický vývoj dítěte. 

Právě díky propojení hudby s pohybem se stávají cvičení pro děti zábavnější, zajímavější a uspokojují jejich přirozenou potřebu a radost z pohybu a hudby.

Z cvičení můžeme například zmínit koordinační cvičení s hudbou, pohybové hry, rytmická cvičení, balanční a spoustu dalších. Rozhodně se nejedná pouze o tancování či aerobik. Během kurzu děti projdou základy mnoha sportů, které se prolínají tak, aby rozvoj dítěte byl co nejpřirozenější.

6 AŽ 10, 10 AŽ 15 LET

Všeobecná sportovní příprava

Všeobecně pohybová průprava tvoří základ pro další rozvoj pohybových schopností. Pohybová všestrannost tvoří základnu schopností, které dětem usnadní pozdější možnou specializaci v konkrétní sportovní činnosti, které se dítě rozhodne věnovat. 

Rozvíjí kondici, vytrvalost, prostorovou orientaci, týmového ducha a samozřejmě zdravé sebevědomí dětí. 

Ve FS21 jsme si vědomi důležitosti tohoto směru, a proto si zaslouží naši pozornost. V průběhu kurzu si děti projdou disciplíny atletiky, zaplavou si v bazénu plavecké způsoby, zahrají si různé míčové hry, naučí se lyžovat, získají základy z gymnastiky a mnoho dalšího.

4 AŽ 7 LET

Gymnastická přípravka

Gymnastika podporuje obratnost dítěte v běžném životě a především dává základ k většině dalších sportovních odvětví. Gymnastické činnosti podporují schopnost ovládnutí těla, správné provedení pohybu, obratnost dětí a rovnoměrné posílení svalstva celého těla. 

Děti se učí ovládat jednotlivé segmenty svého těla v čase i prostoru, dále odbourávají strach v polohách hlavou dolů a budují tak sebevědomí ve vlastní schopnosti. Provedení kotoulu či stoje na rukou pro děti nebude žádným problémem a známým strašákem ve školní TV.

Naši trenéři mají v tomto oboru vysokoškolské vzdělání a letité zkušenosti a lze se tedy spolehnout na jejich odborný přístup a kvalitu.

4 AŽ 7 LET

Dětská jóga

Mnohé jógové pozice jsou pro děti naprosto přirozené a v podstatě denně používané. Jen se občas podívejte, v jakých polohách spí nebo odpočívají, jak rádi lezou po čtyřech a hrají si na různá zvířátka, jak mají rádi bublifuk a nekonečné foukání aby byly další a další bubliny.

A právě toho využíváme v hodinách dětské jógy. Jednoduché jógové pozice se děti naučí zábavnou formou, pomocí říkanek, písniček a dalších.

Kromě toho, že se děti učí lépe poznávat své tělo a uvědomovat si části svého těla, má jóga dobrý vliv na spánek soustředění rozvoj fantazie, vnímání sebe i okolí. Dětská jóga je speciálně upravená a liší se od té pro dospělé. Je vedena hravou formou a nechybí ani běhání a dovádění.

5 A VÍCE LET

Zumba

Zábavné, taneční, veselé cvičení pro všechny věkové kategorie a pohlaví. Nezáleží, jak velký sportovec nebo tanečník dítě je. Každý si tu najde své. 

Zumba je prostě jihoamerická party, během níž dítě posílí celé tělo. 

Zumba je intervalový trénink, během kterého se posiluje hluboký stabilizační systém páteře, spalují se tuky a posilují svaly, zlepšuje se kondice a navíc se zde tancuje do super muziky.Máte zájem o cvičení pro vaše dítě?

Kde nás najdete?

FIT STUDIO 21

Smetanovo náměstí 3517

Havlíčkův Brod 580 01

IČ: 14094649

č.ú. 2802091898/2010