Cvičení pro dospělé

PRO DOSPĚLÉ

Alpining

Alpinning vychází z nejpřirozenějšího lidského pohybu, z chůze a posiluje dolní i horní část těla. Jde o kradiovaskulární program, který zlepšuje aerobní kapacitu a zároveň spaluje velké množství kalorií. Alpinning je koordinovaná série pohybů zapojující svaly, které stabilizují tělo. Ke cvičení se používá mechanický pás Alpitrack a program je vhodný pro lidi každého věku a úrovně zdatnosti.

PRO DOSPĚLÉ

Pilates

Pilates je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Tímto cvičením posílíte svaly celého těla, zejména hlubokých břišních, zádových svalů a svalů pánevního dna (tzv. core). Cvičením Pilates docílíte toho, že bude vaše páteř méně namáhána.

Veškerý pohyb vychází ze stabilního středu do všech periferních částí těla. Je to velice efektivní přístup ke cvičení pro širokou vrstvu veřejnosti, tak i pro sportovce a tanečníky. Toto cvičení je vhodné i pro odstraňování svalových dysbalancí a pomáhá při různých problémech s pohybovým aparátem.

PRO DOSPĚLÉ

Jóga

Jóga znamená sjednocení individuálního já s universálním bytím. Povaha sjednocení se liší podle druhu jógy. Je to jeden z nejúplnějších a nejuniverzálnějších systémů. Jóga je naukou o těle, mysli, vědomí a duši – znalost anatomie a fyziologie lidského těla využívá jóga v propracovaném systému tělesných cvičení a očistných technik, které pomáhají udržet tělo zdravé a v dobré kondici.

V józe se intenzivně pracuje s dechem a jejím cílem je dosažení klidu mysli a rovnováhy mezi tělem a duší. Cvičení je v pomalém tempu a obsahuje jógové pozice tzv. ásany, které posilují celé tělo a zároveň uvolňují svalové i duševní napětí.

PRO DOSPĚLÉ

Power jóga

Power jóga spojuje klasickou jógu s aerobními aktivitami. Od klasické jógy se odlišuje především celkovou rychlostí prováděných ásan (jógových pozic). V Power józe nejde ani tak o dokonalé prodýchání jednotlivých pozic, jako o dynamický a zároveň plynulý přechod z jedné pozice do druhé. Tento druh jógy efektivně zpevňuje celé tělo, zvyšuje kardiovaskulární vytrvalost, rozvíjí flexibilitu těla a napomáhá k získání tělesné i duševní rovnováhy.

PRO DOSPĚLÉ

Intervalový trénink

Intervalový trénink je druh tělesné aktivity, který je typický střídáním rychlých úseků vyšší intenzity s úseky odpočinkovými. Řadí se mezi nejnáročnější, ale za to mezi nejúčinnější metody tréninku. Intervalový trénink přispívá k budování rychlosti a vytrvalosti, zvyšuje aerobní kapacitu, celkově posiluje fyzickou kondici. Při intervalovém tréninku se nabijete novou energií a motivací a dobrou náladou.

PRO DOSPĚLÉ

Bodystyling

Bodystyling rovnoměrně zpevňuje a formuje postavu. Cvičební lekce se soustředí na formování svalů celého těla, může se ovšem zaměřit pouze na problémové partie – stehna, hýždě a břišní svaly. Bodystyling je kombinací klasického aerobiku, který slouží k zahřátí v úvodní části lekce, a posilování, kdy se následně zahřáté svaly posílí. Při cvičení dochází k posílení a protažení celého těla. Svaly se stávají funkčnějšími, pružnějšími a lépe tvarovanými.

PRO DOSPĚLÉ

Bodyform

Bodyform je efektivní cvičení formující celé tělo především problémové partie. Je určený pro všechny věkové kategorie. V lekcích jde o menší počet cvičících, kterým se instruktorka plně věnuje. Bodyform posiluje svaly a odbourává tukové zásoby, zlepšuje svalové napětí, koordinační poruchy, upravuje držení těla. Během lekce posilujete a zaměstnáváte opomíjené svalové skupiny, zpevníte, posílíte a protáhnete si celé tělo, abyste se cítili lépe.

PRO DOSPĚLÉ

Funkční trénink

Funkční trénink je soubor cvičení, které přirozeným způsobem zapojují co nejvíce svalových skupin najednou a to tak, aby maximálně odpovídaly potřebám daného jedince. Rozvíjí kardiovaskulární kondici, zpevňuje a stabilizuje kloubní aparát. Cvičení vychází z přirozeného pohybu s vlastní vahou těla, využívá však i mnoho náčiní. Je vhodný pro všechny věkové kategorie, pohlaví i úrovně kondice. Cviky funkčního tréninku vychází z jógy, pilates, posilování apod.

PRO DOSPĚLÉ

Kruhový trénink

Kruhový trénink je vysoko-intenzivní intervalové cvičení, při kterém se na 10 až 15 stanovištích procvičí celé tělo. Základní interval je 30 sekund, po kterých následuje krátká, standartně 10 – 15vteřinová pauza na přesun na další stanoviště. Za jeden trénink se sada cviků projede 3x-4x. Cviky na stanovištích jsou voleny tak, aby se po sobě procvičovala jiná partie. Název kruhový trénink je odvozen z rozpoložení jednotlivých stanovišť, kde jsou všechny cviky uspořádány do kruhu. 

PRO DOSPĚLÉ

Zumba

Zumba je taneční fitness cvičení inspirované latinskoamerickou hudbou využívající mezinárodní hudbu a taneční pohyby a vytváří tak dynamický, zábavný a účinný fitness systém. Hodina Zumby kombinuje rychlé a pomalé rytmy, které posilují a tvarují tělo stejným přístupem, jež používá aerobní a fitness cvičení. Zumba je ty intervalový trénink, během kterého se posílí hluboký stabilizační systém páteře, spalují se tuky, posilují svaly a zlepšuje se kondice.

PŘIPRAVUJEME

Cvičení neustále rozšiřujeme

Vždy se snažíme mít ty nejlepší tréninky dle aktuálních trendů.

Cardio

Cardio lekce je aerobní cvičení, kdy se cviky provádějí ve střední intenzitě po delší čas se zvýšenou tepovou frekvencí. Toto cvičení se využívá ke spalování tuků zejména po 30 minutách cvičení, zlepšuje se výkonnost kardiovaskulárního systému, snižuje riziko onemocnění srdce, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu, zvyšuje výkon srdce a plic.

Body pump

Body pump je intenzivní celotělové cvičení kombinující silový a aerobní trénink s využitím zátěže. Cvičení zbavuje tuku, modeluje postavu, ztonizuje svalstvo a posílí tělo. Jedná se o cviky s relativně lehkými váhami a velkým počtem opakování, čímž dochází současně ke spalování tuku i nabírání síly.

HIIT

Vysoce intenzivní intervalový trénink, který je založen na střídání vysoké a nízké intenzity, což pro tělo představuje mnohem větší zátěž než klasické aerobní cvičení. Střídání vysoké a nízké intenzity cvičení se provádí v poměru 1:1. Díky tomuto cvičení tělo využívá kalorie zhruba o 10 % více i v době necvičení. 

Uzavřené kurzy

Pořádáme nejen veřejné cvičení a tréninky, ale i uzavřené kurzy vyladěné vašim potřebám.

Core and stretch

Cvičení, které vyrovnává svalové dysbalance u aktivních sportovců, kteří provozují jednostranný sport či namáhají některé svalové skupiny více než ostatní, ale i u lidí, kteří trpí problémy s pohybovým aparátem (špatné držení těla, valgozita a varozita kolen, spadlé klenby, a další).

Core and stretch office

Core and stretch office je cvičení zaměřené na lidi mající sedavé zaměstnání. Posiluje ochablé svaly a protahuje svaly zkrácené. Cvičení pomáhá ke správnému držení těla a odbourává svalové dysbalance.

Jóga kurz

Lekce jógy sestavené přímo pro danou skupinu cvičících, které probíhají v delším časovém rozmezí.


Máte zájem o uzavřený kurz?

Kde nás najdete?

FIT STUDIO 21

Smetanovo náměstí 3517

Havlíčkův Brod 580 01

IČ: 14094649

č.ú. 2802091898/2010Made With Brizy